Twój koszyk

0,00 zł

produktów: 0

Nowy sterownik z algorytmem PID 05/2009

Nowy sterownik z algorytmem PID 05/2009

Od połowy maja 2009 dostępny będzie nowy sterownik PROTON PID fuzzy logic.

 

Nowy sterownik PROTON pid fuzzy logic będzie do kupienia, zastąpi również sterownik Yeti przy standardowym wyposażeniu kotłów SEKOM oraz SEKOM-GK

 

Regulator temperatury „Proton pid fuzzy logic” jest nowoczesnym urządzeniem, które steruje pracą zasypowego kotła C.O. na paliwo stałe. Algorytm PID z ciągłą pracą dmuchawy obniża spalanie kotła wydłużając pracę na jednym zasypie, największą jego korzyścią jest jednak eliminacja tzw. odbić kotła. Proton posiada wyjście na panel pokojowy!

 

PPHU SEKOM-Łucki
Producent Kotłów C.O.
rok założenia 1973
Kowalew, ul.24 Stycznia 10
63-300 Pleszew 1
tel/fax 062 74 27 270

Regulacja PID jest algorytmem definiującym automatyczny proces sterowania pracą dmuchawy w zależności od temperatury zadanej oraz chwilowego zapotrzebowania na produkcję ciepła.

 

Funkcja FUZZY LOGIC pozwala na dokładne dostrojenie się regulatora do kotła, co optymalizuje działanie PID i poprawia reakcję regulatora na zmianę opału i obciążenia kotła.

 

Regulator z algorytmem PID w sposób ciągły i automatyczny steruje pracą dmuchawy, a temperatura na kotle C.O. utrzymuje się na stałym zadanym poziomie mimo zmian obciążenia kotła.

 

Dzięki takiemu sterowaniu pracą kotła (obrotami dmuchawy): nie ma gwałtownych zmian temperatury w komorze spalania i kominie, zwiększa się żywotność kotła, wydłuża się palenie na jednym wsadzie opału. Ciągła praca dmuchawy eliminuje tzw. „odbijanie kotła”

 

Regulator Proton pid fuzzy logic posiada dodatkowo termostat awaryjny oraz wyjcie do podłączenie zdalnego sterowania typu PILOT R lub termostatu pokojowego typu Euroster czy Auraton.

powrót

Czytaj również: